ماهان فرزاد

ماهان فرزاد

ماهان فرزاد 150 150 امین فرهنگ

➰خب فک کنم اگه منو بشناسین میدونین نظر کلی م راجع به دین و عاشورا و فیلان چیه
اگه هم نه که به قول اون تیکه تو فیلم love story که پدر مادر دختره میگن ک تو کدوم کلیسا میخواین ازدواج کنین(یا همچین چیزی) دختره خیلی ساده میگه we’re negative on that

🔘ولی یه قطعه جالب رو چند وقت پیش شنیدم از ماهان فرزاد که چند باری از نزدیک دیدمش
کارهاش جالبه
برای شروع آشنایی با کاراش از قطعه زیر شروع کنید
🔵یه ترکیب عجیب اما قریب که از پس صد ها سال فرهنگ و باور های ما عبور کرده و در ذهن یک شهروند هزاره سوم که اتفاقا آهنگ ساز هم بوده عبور کرده و تبدیل به یه اثر جالب شده
متن زیر از کانال اورسی هستش
👇👇👇

▫️گوش می‌کنیم به آهنگی از ماهان فرزاد به نام ” باز به نام خدا، خون کسی شد روا ” . ماهان در ساخت این آهنگ از صدای مراسم نوحه خوانی هیئت بعثت یزد استفاده کرده و خودش راجع به استفاده از صدای این مراسم این‌طور میگه :
▫️ موضعی به نوحه و متنش ندارم، اما ایرانیه و از دستگاه های ایرانی هست و جزئی از تاریخ ماست و غم و اعتراض نوحه و مرثیه به درازای تاریخ بشر است.
▫️همین فضای اعتراضی متن این نوحه با موسیقی راک همراه شده و سازهایی مثل درامز، گیتار، بیس و المان‌های راک مثل سولو و پاساژ و غیره در آن وجود دارد. در این آهنگ سولوهای گیتار الکتریک، پنتاتونیک و بلوز نیستند و لهجه‌ای ایرانی دارند. جنس صدای گیتار و سایر فضاسازی‌ها شرقی‌اند و زیرصدا و بک‌گراند آکوردهای گیتار با شیوه نواختن جنوبی حمایت میشن و در نهایت همین ترکیبات، نتیجه‌ای نو و همسو داشته است.
@DailyGleam